Powered by:Proticaret
iade : Arapça Dağıtım
İade ve Değiştirme

İade ve Değiştirme hakkı

'Sitemizden satın aldığınız ürün ya da ürünleri teslim aldığınız tarih itibariyle 7 gün içinde, cayma hakkı kapsamında iade edebilirsiniz. 

İade gönderinizde ürünle birlikte orijinal ambalajı, varsa birlekte verilen metaryelleri ve fatura veya fişi de belirteceğimiz adrese gönderilmelidir.

Ürün kargosu tarafınıza hasarlı, hatalı, boş, ezik, yanlış, kırık, (ürün ya da fatura) eksik bir şekilde ulaştıysa kargo görevlisi ile birlikte imza altına aldığınız Hasar Tespit ya da Durum Tespit Tutanağı’nı da bize göndermeniz gerekmektedir.

Size yanlış ürün gönderilmesi halinde ek kargo ücreti talep etmeden ürününüz değiştirilir. Kitapların sayfalarının yırtık olması, CD, DVD, VCD ürünlerinin bozuk olması durumunda da aynı işlem uygulanır.

Üründe bir sorun olmadığı halde talep edilen iade veya değiştirme işlemleri, teslim tarihinden itibaren 15 gün içinde yapılır. Ancak bunun kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

Paketiniz kargo tarafından adresinize gelmesine rağmen alınmadığı takdirde ( her hangi bir sebeb olsa bile ) veya adreste bulunulmaması gibi sorunlar nedeniyle tarafımıza geri teslim edilen siparişlerin kargo ücretleri alıcıya aittir. (Adreste alıcı bulunulmadığı zaman paketler kargo şubesinde azami ölçüde bekletilmektedir. )

Ayrıca ''kapıda ödemeli'' olarak gönderilen paketlerin, alıcıdan kaynaklı iadesi ve iptali durumunda kargo ücreti müşteriye aittir.